Як передбачити появу лупи?
Що ж таке лупа і які причини її виникнення?
Лупа - це перш за все захворювання, яке з'являється, як ми вже згадували у минулих статтях, завдяки мікроорганізму Malassezia globosa(збудник себореї). За статистичними даними він є у 90% населення, але активно розвивається і з'являється лупа у половини населення. При порушенні діяльності сальних залоз мікроорганізм активується і сприяє появі лупи. Волосся стає сухим і ламким, а шкіра голови починає свербіти, інколи чухатися.

Для того щоб передбачити появу лупи :

Потрібно розуміти основні причини появи лупи у людей, а саме це може бути: жирний тип шкіри, важкі порушення роботи імунітету, неврологічні та психологічні захворювання, стрес, нестача сну, у деяких випадках навіть спадковість, неправильний догляд за шкірою голови, гормональні зміни.

Також хочемо нагадати, що існує два види лупи:

1. Суха лупа характеризується низьким сало виділенням. Вона виникає завдяки тому, що імунітет не справляється зі своїми функціями. Волосся змінює свою структуру та стає ламким (сухим). Тому перший лайфхак для того, щоб передбачити появу лупи: активний образ життя та здорове харчування для підтримки імунітету.

2. Жирна лупа характеризується тим, що має високе сало виділення. У результаті неї на шкірі голови утворюються липкі та жирні чешуйки, які призводять до подразнення.
лупа на голові передбачити
Профілактика від появи лупи

Як ми зазначили вище, лупа - це захворювання спричинене мікроорганізмами . Тому, найкраща боротьба з будь-яким захворюванням, це завчасна профілактика його появі. Є багато думок на рахунок того, чи можна появу лупи передбачити, але точно хочемо зазначити деякі поради, які допоможуть уникнути появі лупи надалі:

 1. Правильне та збалансоване харчування. До вашого раціону повинні входити продукти, які містять цинк, кальцій, омега-3, вітаміни - риба, горіхи, фрукти, овочі, бобові, яйця та молоко. Чому саме цей набір продуктів? Радимо прочитати нашу статтю про повний перелік корисних вітамінів проти лупи.

 2. Стрес. А точніше його відсутність, щоб не допустити розмноження грибка на шкірі голови контролюйте власні емоції, всі ми люди і розуміємо, що не завжди це можливо, але бажано утримуватися від напруги.

 3. Уникайте складних зачісок. Так, розуміємо, що мода - це дуже важливо, але деякі спреї, крема чи інші хімічні засоби саме для Вас можуть стати причиною подразнення чи появи лупи.

 4. Регулярне миття голови. Не забувайте, що це найголовніший метод передбачення появи лупи, бо миття голови не дозволить мертвим кліткам на шкірі голови накопичуватися.

 5. Догляд за волоссям. Підберіть шампунь та інші засоби для волосся, які будуть підходити до вашого типу волосся.

Передбачити появу лупи - це простіше, ніж може здатися на перший погляд. Головне піклуватися про своє здоров'я та не забувати про імунітет. Якщо Ви схильні до цього захворювання одразу підберіть собі засоби, які допоможуть Вам боротися з недугом.
  Що ж робити, якщо лупа все ж з'явилася? Декілька порад, які працюють:
  1. Перш за все, вам потрібен спеціальний шампунь проти лупи. Вибору є дуже багато, але звертайте увагу на склад. У такому шампуні повинен бути хоча б один з компонентів: цинк, ефірні масла або пантенол.
  2. Не використовуйте спеціалізовані шампуні проти лупи понад місяця. Якщо у вас дійсно лупа, а не один із видів дерматиту або псоріазу, то за місяць вона зникне.
  3. Не рекомендовано мити волосся у гарячій воді (не плутати з теплою)
  4. Мінімум легких вуглеводів. Лікарі рекомендують при появі лупи змінити раціон і звести до мінімуму вживання легких вуглеводів.
  5. На деякий час відмовтесь від користування феном. Так, особливо це стосується дівчат, бо фен не тільки робить сухими Ваші волосся, але й шкіру голови. За можливістю для передбачення появі лупи сушити волосся "природньо".

   Якщо Ви вже ж таки, зловживали феном, пересушили свою шкіру, і у вас виникла суха лупа, рекомендуємо звернути увагу на спеціалізований шампунь проти сухої лупи Forforin, який має компоненти для лікування саме такого типу захворювання.

   Також ми маємо у виробництві спеціалізований засіб проти жирної лупи Forforin з додаванням розмаринової та оливкової олії.