Причини появи лупи

причина появи лупи
Впевнені, що кожен з Вас напевне хоч раз стикався з появою лупи у житті. Ця "непрохана гостя" ніколи не попереджає про свій прихід, і, традиційно, це стається завжди невчасно. У найбільш невдалий момент ми починаємо помічати на своєму волоссі білі або жовтуваті лусочки, які осипаються на одяг, створюючи не дуже привабливий вигляд. Це все є наслідком появи грибка та сприятливих комфортних умов для його розмноження. При цьому всьому ми спостерігаємо як старі змертвілі лусочки шкіри відлущуються і відпадають.

Але вихід є! Варто знати причини появи лупи та методи боротьби з нею.


Повный список: причини лупи або чому з'являється ?

Жирний тип шкіри

Одна з основних причин появи лупи. Рекомендовано правильно обирати шампунь для свого типу волосся та його структури.

Важкі порушення роботи імунітету

Наявність важких захворювань, загострення хронічних, виникнення різноманітних патологій або поєднання всього цього в один комплекс може спричинити розлади в роботі імунної системи. Тому виникнення лупи та себореї на фоні зниженого імунітету не стане виключенням.

Неврологічні та психологічні захворювання


Доволі часто дані захворювання з цих категорій призводять до загального виснаження всього організму та порушення роботи окремих його функцій.

Недостача сну

Можливо, цей пункт стане відкриттям для декого, але нестача сну може цілком стати причиною появи лупи. Адже не отримуючи достатнього і повноцінного сну, відпочинку, в людини може статись збій функцій, розлади, і, в результаті утворюється чудовий ґрунт для розвитку хвороботворних мікроорганізмів. І наостанок отримуємо появу лупи.

У деяких випадках навіть спадковість

Генетична спадковість для появи лупи відіграє свою важливу роль. Адже в родинах, у батьків, у яких є до цього пряма схильність, діти часто страждають цією самою проблемою. Генетику ще нікому не вдавалось обійти, на жаль.

Неправильний догляд за шкірою голови

Надмірне, часте або ж навпаки, нерегулярне миття голови може стати причиною до порушення балансу та викликати появу свербіння і лупи. Потрібно дотримуватись графіку миття голови, слідкувати за станом волосся, проводити час від часу різноманітні оздоровчі процедури для покращення стану вашого волосся: маски, масаж голови, укріплюючі бальзами та ополіскувачі.

Порушення обміну речовин

Порушення обміну речовин виникає внаслідок неправильного дотримання режиму дієти та харчування. Саме це є основною причиною виникнення надокучливої лупи.

Дефіцит вітамінів та мікроелементів

Як Ви вже зрозуміли причини появи лупи найрізноманітніші. Всім нам відомо, що нестача вітамінів та мікроелементів може стати серйозним ударом для усього організму. Для уникнення появи проблем зі здоров'ям шкіри голови та ваших локонів потрібно слідкувати, щоб у раціоні регулярно були продукти, які б задовольняли організм усіма необхідними вітамінами, мікроелементами, макроелементами, корисними речовинами, кислотами.


Нестача сонячного світла (поява лупи у холодний період року)

Все доволі просто. Взимку ми не отримуємо достатню кількість сонячних променів, ультрафіолету, тож за його нестачі грибок, що викликає появу лупи, легко активізується.

Хвороби шлунково-кишкового тракту

На фоні хвороб шлунково-кишкового тракту чи загострення хронічних часто, як
наслідок, виникає авітаміноз. Нестача вітамінів служить прямим чинником появи
та себореї.

Нераціональне і неповноцінне харчування

В раціоні харчування повинна бути повна ідилія, а отже присутність усіх життєво необхідних організму корисних речовин, вітамінів, мікроелементів. Потрібно дотримуватись здорового харчування, вживати менше солі та цукру, мати чіткий режим харчування. Внаслідок незбалансованого харчування можливе порушення роботи організму та його основних функцій, а також призвести до появи лупи, сверблячки, хвороб шкіри голови.


Порушення правил гігієни, користування чужими засобами по догляду за волоссям

Кожен має пам'ятати, що дотримання правил особистої гігієни щодо користування засобами по догляду за локонами може убезпечити від появи доволі прикрої речі, як лупа(не правильно підібраний засіб - причина). Індивідуальні гребінці, і виключення можливості користуванні чужими — ось що послужить Вашим основним захистом!


Причина появи лупи

Що ще може бути причинами виникнення лупи?

Алергія на косметичні засоби

При покупці засобу по догляду за волоссям (асортимент широкий: шампуні, муси, лосьйони, маски, гелі, бальзами, спреї, пінки, пасти, сироватки, креми, сухі шампуні, комплекси, масла, кондиціонери) варто звертати особливу увагу на склад продукції. Шкідливі ПАВ та інші агресивні сполуки вкрай негативно впливають на стан шкіри голови, можуть викликати алергічні реакції, почервоніння, свербіння і навіть появу лупи!

Хімічна завивка сухого чи фарбованого волосся


Дуже негативно відображається на стані і здоров'ї волосся хімічна завивка сухого чи фарбованого волосся. Всі ці процедури поступово виснажують клітини шкіри голови, пересушують волосся, і призводять до появи лупи та її негативних наслідків, таких як себорея. Варто дотримуватись графіку фарбування волосся, всіляко оздоровлювати волосся після фарбування різноманітними масками.

Носіння головного убору на вологому, недостатньо висушеному волоссі


Ще однією причиною появи неприємної лупи може стати і носіння головного убору на вологому волоссі, яке погано висушили після миття. Волосся дерматологи та трихологи рекомендують сушити лише природнім шляхом, без застосування фену, та мінімізувати контакт ваших кучерів із полотенцем, аби не руйнувати структуру волосин.

Тривале перебування з непокритою головою на сонці або холоді

Ви здивуєтесь, але саме тривале перебування з непокритою головою на сонці, або дія холодного потоку повітря може стати причиною появи лупи. Будьте оббачливі, не варто довгий час перебувати від прямим сонячними променями!

Кліматичні зміни


Важливо знати, що причиною появи лупи можуть цілком стати і всілякі кліматичні умови, як, наприклад, вплив шкідливих сонячних променів (надміру), вітру, дощу. Кліматичні зміни та перепади теж є шкідливими факторами для волосся.

Загальна перевтома


Потрібно пам'ятати, що організм людини - це злагоджена робота всіх систем та органів, кожен з яких має індивідуальний за своєю будовою, складом та функціональними можливостями. Тому варто враховувати, що організм не може працювати понаднормово, виснажуючись, він втрачає всі свої сили та запаси енергії. А це дуже небезпечно, адже може бути причиною рецидиву хвороб та загострення хронічних болячок і інфекцій. Лупа — не виключення, і її поява теж можлива під час банальної перевтоми усього організму.

Часте сушіння волосся феном, використання для завивки щипців, плойок, вирівнювачів для волосся

Дерматологи та трихологи (лікарі, які займаються лікуванням хвороб волосся та шкіри голови) одноголосно стверджують: надмірне, щоденне використання фену, різноманітних засобів для створення зачісок — щипців, плойок та вирівнювачів дуже шкідливе. Це може призвести до ламкості волосся та погіршенню його загального стану, а також — до пересихання шкіри голови і, як бонус - ви отримуєте появу лупи і неприємний свербіж.

Спосіб життя, схильність до регулярного вживання алкоголю

Як відомо, що вживання алкоголю та шкідливої їжі з розділу "швидкого харчування" не є корисним для організму в цілому. Організм позбавлений в такому випадку всіх корисних речовин та вітамінів. Це все негативно відображається на стані ваших локонів, на стані шкіри голови, і може спричинити появу лупи.

Присутність на даний момент певної дієти харчування

Доволі часто появу лупи та неприємного свербежу провокує дотримання в цей час певної дієти, наприклад, лікувальної. Кожна дієта передбачає дотримання чіткого режиму харчування, виключення деяких продуктів із вживання. Це все, в свою чергу, може негативно відобразитись на стані шкіри голови та волосяному покриві, адже цілком ймовірно, що разом з дотриманням дієтичного харчування Ви будете позбавляти організм певних корисних речовин.

Постійне використання різноманітних додаткових засобів для волосся: лаків, гелів, мусів, пінок, воску, часточки яких поступово накопичуються у волоссі та роблять його ще більш жирним (і, до того ж, не привабливим на вигляд), і це тільки підвищує ризик появи лупи.

Надмірне вживання жирної, солоної та солодкої їжі

Якщо серед продуктів, які звикли вживати щодня буде переважати жирна, солона та солодка їжа, це може дуже негативно відобразитись на здоров'ї та стану ваших кучерів. Для цього є дуже просте пояснення. Спочатку ви отримаєте незначні розлади у роботі шлунково-кишкового тракту, в обміні речовин, далі — нестача необхідних організму речовин, створення ідеальних умов для розростання грибку, який і стане появою лупи.

Наявність паразитів у волосяному покриві голови, таких як воші, гниди і тд

Поява вошей, як правило, супроводжується і неприємним гострим свербежем, який в свою чергу стає чудовим ініціатором появи лупи. Тоді вже постає питання про лікування двох болячок одночасно.

Гормональна перебудова організму у підлітковому віці, під час вагітності, в клімактеричний період

Гормональна перебудова для будь-якого організму і віку - це завжди величезний стрес, та можливий збій у роботі та функціонування певних систем та органів. Не варто дивуватися, але появи лупи цілком ймовірна і при гормональній перебудові організму, будь це у підлітковомі віці, чи у вагітної, і навіть і клімактеричний період, коли організм жінки теж може виснажуватись і потерпати від перебудови. Досить лиш звернутись до лікаря, який розгляне Ваш випадок і зможе призначити лікування, яке позбавить Вас від лупи та усіх спогадів про неї.

Занадто жорстка вода для миття голови у місці проживання

Нерідко причиною появи лупи виявляється занадто жорстка вода, яка, на жаль, наразі є доволі розповсюдженим явищем. Склад жорсткої води може негативно впливати на стан волосся. Заради цьому теж можна. Сучасні шампуні створені чудово пом'якшувати та мити волосся навіть у жорсткій воді. Варто лише правильно вибрати шампунь.

Вживання багато вуглеводів та жирів

Секрет у тому, що так звані "легкі" вуглеводи - це теж причина, які можна знайти у тістечках, шоколаді, тортах, максимально стимулюють роботу сально-волосяних фолікулів. Тому як результат — поява неприємних лусочок на волоссі!


Як подолати всі причини появи лупи ?

Лупа — це не вирок! Як ви вже помітили причини можуть бути найрізноманітніші, але лікувати лупу потрібно і необхідно! В сучасному світі не варто замовчувати проблему появи цієї неприємності, вона досить актуальна для багатьох верств населення.

Рекомендуємо лише не займатись самолікуванням, не витрачати зайвий час на прослуховування "корисних" порад друзів чи знайомих, а звернутись до професійного лікаря, який займається лікуванням волосся та шкіри голови: він розкаже за причини та найефективніші методи лікування саме для Вас.

Трихолог — ось хто стане справжнім Ваши рятівником, проведе детальний розгляд Вашої проблеми, зможе вияснити причини появи лупи саме у Вашому випадку. Саме цей лікар обере індивідуальний план лікування саме для Вас, враховуючи усі нюанси: схильність до алергії, харчування, спосіб життя.